فلسطین اصل و اساس مبارزه است

 

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سيما

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از   شبکه تلویزیونی الاخباریه :

مسئول روابط عربی حزب الله لبنان با تأکید بر حمایت مقاومت از انتفاضه فلسطینیان گفت: فلسطین در اولویت مبارزه قرار دارد و اصل و اساس مبارزه است.
 حسن عز الدین در همایشی که اتحادیه عربی و اسلامی برای حمایت از گزینه مقاومت با  عنوان« امت در رویارویی با دشمن تکفیری آمریکایی و صهیونیستی» و با مشارکت 28  کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار کرده است افزود این همایش زیر نظر بشار اسد رئیس جمهور مبارز و اهل مقاومت سوریه برگزار شده است.
وی افزود: مقاومت تأکید کرده است فلسطین در اولویت قرار دارد و فلسطین ، مسئله اساسی و اصل واساس منازعه است و مقاومت، حقیقت جهاد و مبارزه‌اش را تغییر نداده است و تفنگ مقاومت در سوریه ، عراق و یمن همواره برای فلسطین است. دشمن صهیونیستی در قلب این منطقه جای گرفته است و از طریق برخی کشورهای مرتجع عربی و تکفیریها در حال توسعه طلبی در منطقه است و این کشورها و تکفیری‌ها به دشمن به صورت رایگان خدمات رسانی می کنند. آنها با جنایت در حق انسانیت در یمن و مناطق دیگر و با وحشیگری و کشتار انسانها آن هم به صورت تفنّنی و شیوه های مختلف به دشمن خدمت می کنند. داعش و گروههای هم فکر آن پاکسازی قومی می کنند و کارشان تجزیه و تقسیم شده است .
عز الدین گفت از جمال حمدان اندیشمند مصری یاد می کنیم که مدتهای طولانی قبل نظریه محو شدن رژیم صهیونیستی را مطرح کرده بود. او گفته است رژیم صهیونیستی و مرتجعان عربی که عربستان نماینده آنهاست، در بود و نبود ، لازم و  ملزوم یکدیگرند به همین سبب برای آنکه تو سلاح به دست بگیری و با این دشمن رو در رو بجنگی باید محتاط باشی تا مرتجعان عربی از پشت به تو خنجر نزنند.
عز الدین گفت مرتجعان عرب تحت نام هویت عربی به مقاومت خیانت کردند و به نام عرب و یا درست‌تر بگوییم به نام نظام عربی توطئه کردند و مقاومت را تروریست خواندند. مقاومتی که عرب را سرافراز و سربلند کرد و دشمن را شکست داد و ارتش شکست ناپذیر آن را درهم شکست. 
عز الدین تصریح کرد مرتجعان عرب در سال 2006  میلادی مقاومت را ماجراجویی و قمار با کشور [ لبنان] توصیف کردند. آنها با این توصیف خواستند تفنگ را از مقاومت بگیرند تا فلسطین سقوط کند. آنها می خواهند تشکیلات فکری ، فرهنگی و تمدنی مقاومت را از بین ببرند تا هویت عربی و اسلامی و تمدن ما را از بین ببرند. این مقاومت از جغرافیای این کشور کوچک یعنی لبنان فراتر رفته است و به سراسر سرزمینهای عربی گسترش یافته است. مقاومت می داند که چه می خواهد و چگونه می تواند به خواسته خود برسد. مقاومت می داند آنجایی که باید باشد حضور خواهد یافت و مکر مکاران و حیله حیله گران نمی تواند مقاومت را از مأموریت و مسئولیت و وظایفش بازدارد. 
عز الدین گفت: با توجه به این واقعیت به موارد زیر تأکید می کنیم :  اولا فلسطین همچنان معیار و اصل و اساس رویارویی با دشمن صهیونیستی است و هرگز از فلسطین به عنوان اولویت دست برنخواهیم داشت و از ذره‌ای از خاک فلسطین نخواهیم گذاشت و تفنگ مقاومت، زمین و حقوق غصب شده  را باز خواهد گرداند و کاربرد شیوه ای به غیر از این، تلف کردن وقت و بیهوده کاری است.
ما حمایت خود را از انتفاضه [ فلسطین] و از گزینه راهبرد رویارویی با هر آنچه در توان داریم از چاقو گرفته تا زیر گرفتن [ صهیونیستها با خودرو] یا راههای دیگر حمایت و تأکید می کنیم پیوستن گروههای مبارز فلسطینی  به این انتفاضه شجاعانه ، گذرگاه اجباری و مسیر درست به سوی وحدت ملی و تحقق آرزوهای ملت فلسطین و پیروزی و بازپس گیری حقوق است و باعث می شود همه صداهایی که در برابر این انتفاضه ایستاده است خاموش شود.
دوم : بر پیروزی معادله ارتش و مقاومت و ملت و پیروزی محور جمهوری اسلامی ایران و سوریه و مقاومت تأکید می کنیم. این را اعلام می کنیم و خواستار حمایت از این پیروزی و بهره برداری از آن در ابعاد ملی آن در احترام به اراده ملت سوریه در برگزیدن نظام و انتخاب رئیس جمهورش بدون دخالت خارجی و دیکته خارجی هستیم. مسیر مسالمت آمیز سالم ترین گزینه برای سوریه و گفتگو بین طیفهای ملت عربی سوریه نیز تنها ابزار این مسیر است. 
سوم: بر تمامیت ارضی سوریه و عراق و یمن تأکید می کنیم و با طرحهای تجزیه و تقسیم مخالفیم .
چهارم : تصمیم سعودی و شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب [ در تروریست خواندن حزب الله ] تصمیمی سخیف است که با پیش زمینه خبیثانه و کینه توزانه اتخاذ شده است و این تصمیم مهر تأییدی بر همراهی و همگامی نظامهای رسمی مرتجع عربی با دشمن صهیونیستی است .این تصمیم باعث تطمیع رژیم صهیونیستی در ماجراجویی های خصمانه اش است و بر ملا کننده دروغ بودن شعارهای نظام عربی مبنی بر حمایت از مسئله فلسطین و مسائل عربی و مقابله با این رژیم است.
وی تصریح کرد  موضع ملتهای عربی و نیروهای سیاسی و اتحادیه‌ها و مجامع و نهادهای مردم نهاد ، پاسخ طبیعی و روشن و قاطع به تصمیم اتحادیه عرب ضد حزب الله است.
عز الدین گفت: خواستار تشکیل اتحادیه ای هستیم که ملتها و نیروهای سیاسی زیر سقف آن جمع شوند تا یک سازمان مردمی و سیاسی و مقاوم بنا گذاشته شود.

 

 

 

 

زندگينامه 14معصوم،احاديث و روايت معصومين,نهج البلاغه,14ستاره