نماز خانه دانشكده

 

مصطفي گفت يكي از اتاق های دانشكده را موكت كنند برای نماز خانه . اما تا يك ماه فقط خودش جرات داشت آنجا نماز بخواند . دوره دوره ی كمونيست ها بود و بچه مذهبي هارا مسخره می كردند.

 

 

زيباترين لحظات

شهيد چمران : زيبا ترين لحظات حياتم اوقاتي بود كه كاملا يقين داشتم در آغوش مرگ فرو مي روم و هيچ انتظاري از كسي نداشتم و هيچ آرزويي در سر نمي پروراندم . ستارگان اسمان در آن شب صاف ، زيبا و آنقدر دل انگيز بودند كه كمتر نظير آن را ديده بودم . از اعماق آسمان بلند در دامان سكوت كهكشان عالم چه زمزمه هاي اسرار آميزي مي شنيدم.

مالك اشتری برای شهيد چمران

شهید چمران نسبت به شهید علی رضا ماهینی توجه خاصی داشت، روزی در میدان وقتی علی رضا داشت تیر می انداخت شهید چمران به ایشان اشاره كرد و گفت:«ما هم مانند دلیران صدر اسلام افرادی مثل علی رضا ماهینی داریم»

شهید علی رضا ماهینی سردار بزرگ جنگ های نا منظم همچون استاد محبوبش شهید چمران آن گونه زیست كه زیبنده یك انسان الهی بود و آن گونه به مقام شهادت نایل آمد كه مولا و مقتدایش حضرت علی (ع) شهید شدند.

خرداد 60 و مناجات معروف

خرداد 1360 درگيری در دهلاويه بالا گرفت و نيروهای دوطرف آنقدر به هم نزديك شده بودند كه با نارنجك می جنگيدند . مناجات معرف دكتر با اعضا و جوارحش در همين شرايط نوشته شده است :« ای قلب من ! اين لحظات آخرين را تحمل كن ...به شما قول می دهم كه پس از چند لحظه ، همه ی شما اعضا و جوارح در استراحتی عميق و ابدی آرامش بيابيد ...»

اوايل تابستان 1959، آمريكا

شهيد چمران : من تصميم دارم كه از اين به بعد آدم خوبی باشم.دست از گناهان بشويم ، قلب خود را يكسره تسليم خدا كنم ، از دنيا و مافيا چشم بپوشم . تنها ، آری تنها لذت خود را در آب ديده قرار دهم .

مطالعه بیشتر...

زندگينامه 14معصوم،احاديث و روايت معصومين,نهج البلاغه,14ستاره